אודות

מרים שפיר- יועצת קריירה  דוברת עברית ואנגלית כשפות אם.
בעלת תואר MA בלימודי עבודה מאוניברסיטת תל אביב
תעודת ייעוץ תעסוקתי נרטיבי ממכון טלי שפר ובוגרת קורס ליווי רווקים עם שירת מלאך. 

מעל 25 שנות ניסיון בתעסוקה. מנהלת ובעלים של המותג "אבני דרך" לייעוץ בניהול קריירה וחיפוש עבודה. עוסקת בייעוץ קריירה והכוונה ללימודים, כתיבת קורות חיים, הכנה לחיפוש עבודה ולראיון עבודה, ללקוחות פרטיים ולארגונים. מביאה ערך מוסף של חשיבה יצירתית ובהירות בתוך תהליך הליווי. ספק מוכר של משרד הביטחון וקרן רש"י. יועצת עתיד בחברת הסטארטאפ Futuringup. אחראית מקצועית לתחום התעסוקה עבור עמותת פעמונים (בשנים 2009-2018) כולל הכשרה וליווי עשרות יועצי התעסוקה המתנדבים בעמותה. מנחה סדנאות תעסוקה ברחבי הארץ, עוסקת בהכשרת אנשי מקצוע ובעלת ניסיון בעבודה קהילתית. מרצה אורחת בתחום התעסוקה באוניברסיטת אריאל. הוצאה לאור של קלפי "כישורים לדרך" לעבודה פרטנית וקבוצתית בתהליכי ייעוץ תעסוקתי.

השקפת העולם שלי:

תעסוקה היא לא רק מקור פרנסה, ולה השפעה משמעותית על האושר שלנו. איני חושבת שיש ייעוד אחד בלבד המתאים לנו אלא מגוון רחב של תחומי עשייה שאם נעסוק בכל אחד מהם נוכל להיות מאושרים. התפקיד שלנו לאתר את אותם התחומים, לחקור אותם ולמצוא את הדרך להכניס אותם כחלק ממגוון העשיות  בחיינו. תהליך הייעוץ מביא להכרה שאנחנו בעצם אלו שיוצרים פרשנויות למציאות שלנו, ומעודד את תחושת האחריות והמסוגלות שלנו לארגן מחדש את חיינו, ואת מערכות היחסים שלנו, תוך התבוננות רחבה יותר על החיים שלנו.

עוד עלי:

נשואה באושר פלוס ארבעה. עברתי עם משפחתי לגליל באמצע החיים- מאמינה בשינויים והגשמת חלומות! עוסקת גם בליווי למציאת זוגיות ובממשקים שבין עבודה לאהבה. בדרך כלל לא תמצאו אותי עם נעל ימין ושמאל זהות ("איפה זה כתוב?"). מחברת הספר "רעיון עבודה שבועי"- היבטים תעסוקתיים בפרשות השבוע, בהוצאת דני ספרים.  

ה"תפילה" שלי:
יהי רצון מלפניך
שתתן לי חכמה ויכולת
לעשות את עבודתי באמונה
להראות לכל אדם טוב בכל עמלו
שמתת אלוקים היא.
בינה להקשיב בהקשבה כפולה
לעצה לאדם בדרכו
אל מקום מועדף וידוע
משם הוא ממשיך ללכת.
ודעת להאיר.
זכני לראות רק את האדם
לאהוב, להכיל, לשקף וגם ללמוד
ללא שיפוט.
ומי יודע אם לעת כזאת הגעתי לייעץ.
יהי רצון שאהיה משמעותית אך לא מרכזית
במסע האדם
וברוב ימים ימצאנו.
©

 

  Digidam Design

  טל. 054-4912191