מאות אנשי מקצוע חוו ומיישמים את הכלים

בעשור האחרון עסקתי רבות בהכשרת אנשי מקצוע:

  • פיתוח והנחיית קורס "כלים להנחיית קבוצות הכוון תעסוקתי". מבין הלקוחות 50 אנשי מקצוע פרטיים בהם יועצים ומקדמי תעסוקה, פסיכולוגים ועו"ס תעסוקתיים. וארגונים בהם: מנהל פרישה, ארגון "צוות", קרן גרוס. ניהול מפגשי עמיתים חודשיים לבוגרי הקורס.
  • פיתוח  והנחיית הכשרה מקצועית לתפקיד "יועץ תעסוקה" מתנדב בארגון "פעמונים" וקיום השתלמויות מקצועיות שוטפות. הדרכה, פיקוח, חניכה וליווי מקצועי לפעילות 60 יועצי תעסוקה מתנדבים.  
  • מרצה אורחת בקורס "תפיסה רב מימדית לטיפול במשפחות בעוני" בי"ס לעבודה סוציאלית. אוניברסיטת אריאל.
  • הוצאה לאור של קלפי "כישורים לדרך" לעבודה פרטנית וקבוצתית בתהליכי הכוון תעסוקתי. כעת בהדפסה שלישית ומשודרגת הכוללת תרגום לאנגלית, צרפתית, רוסית, אמהרית וערבית.

 

המלצה     תעודת הוקרה

 משתתפים מספרים:

דולי חותם- פסיכולוגית ארגונית תעסוקתית, מאמנת אישית ומאמנת קריירה
הסדנה עם מרים שפיר היתה נפלאה! מרים מביאה הרבה כלים- ויותר מכך, את הידע הרב שהיא צברה לאורך השנים בייעוצים רבים, פרטיים וקבוצתיים בתחום פיתוח הקריירה. קבוצת הלמידה שהשתתפה בקורס היתה גם היא מצויינת. קיבלתי כיוונים חדשים, כלים נוספים והבנה מחודשת של עולם העבודה והקריירה ועל כך תודה. ממליצה בחום.


חזי זקס- מנהל מערך שיקום תעסוקתי במכון סאמיט  
השתתפתי בסדנת הכוון תעסוקתי, על אף שאני מנחה בפועל קבוצות דומות מזה שנים, נחשפתי למגוון רחב מאוד של תרגילים והפעלות שלא הכרתי, המזמנות שיח קבוצתי ותובנות אישיות. הסדנה מובנת כהלכה, ומוליכה בצעדים בטוחים לבניה של מיפוי אישי בתחום ההכון התעסוקתי. אני ממליץ.   

 

מיכה ריזנפלד- יועץ תעסוקתי
הסדנה היתה משמעותית עבורי, היות תוהיא נגעה באופן סדור ומתודולוגי בכלל שלבי העבודה עם קבוצה. כל חלק לווה בהדגמות ודוגמאות, הגם שהתנסינו בקבוצה בכלים עצמם. מעבר לריבוי התכנים, רוחב הלב של מרים התבטא גם בסטינג המוקפד והמכבדמאוד. יתרון נוסף היה בהיכרות עם מרים ועם העמיתים לקבוצה שהוביל ללמידה ולשיתוף פעולה.


יעקב מנצר- פסיכולוג, מאבחן ויועץ תעסוקתי במכון פילת
הגעתי לסדנה המצויינת של מרים שפיר ונהניתי מכל רגע. מרים מעבירה את הסדנה במיומנות רבה באופן מרתק, מחכים ומעשיר. היא נותנת מניסיונה הרב אין ספור כלים שיכולים לשפר ולהעשיר את הייעוץ התעסוקתי הניתן על ידי אנשי מקצוע, בייעוץ פרטני או קבוצתי. בנוסף, בעידודה של מרים, התפתחו בקבוצה דיונים מרתקים ומעמיקים בין אנשי המקצוע שאפשרו גם הם כיווני חשיבה חדשים שתרמו לעבודת הייעוץ התעסוקתי. יצאתי מהסדנה עם "ארגז כלים" עשיר ואיכותי שלתחושתי שיפר את אמת הייעוץ שאני נותן. מומלץ בחום.


יוספה צור- אימון והדרכה לצמיחה אישית ועסקית
הגעתי לסדנת "הכוון תעסוקתי בקבוצה" בהמלצת חברה  שהינה פסיכולוגית תעסוקתית. הסדנא הועברה על ידי מרים בצורה מקצועית ביותר, תוך תכנון מדוקדק והקפדה על הפרטים. מרים שיתפה אותנו באינספור תרגילים המסייעים להפוך כל סדנא לחוויתית , משמעותית ואפקטיבית. הודות לאווירה הנעימה , המכילה והמשתפת שהישרתה מרים -נוצרה , במקביל, הפריה הדדית בין משתתפי הסדנא. נהניתי מכל רגע ואני מאמינה שהעשרתי את "ארגז הכלים שלי" במגוון טכניקות והפעלות לגיוון סדנאות בתחום ההכוון התעסוקתי. ממליצה בחום ומודה למרים מעומק ליבי ! יוספה 


ירדן קינן- פסיכולוגית בהתמחות תעסוקית. אוניברסיטת חיפה.
בתור פסיכולוגית בהתמחות תעסוקתית, שעוסקת בעיקר בייעוץ אחד על אחד, הסדנה של מרים פתחה לי פתח לעולם חדש- ייעוץ תעסוקתי לקבוצה. הסדנה היתה כל כך פרקטית, עשירה בתוכן מקצועי ומעמיקה- שכבר במהלכה התחלתי ליישם את הכלים שלמדתי בסדנאות קריירה וגם בייעוצים האישיים. הנדיבות המקצועית של מרים- הן מבחינת ההענקה של חומרים מקצועיים והן מבחינת השיתוף בידע, העשירו אותי כיועצת ונתנו לי כלים שימושיים להמשך. מעבר לכך אני מרגישה שהדנה השפיעה עלי גם ברמה האישית- והתובנות שאספתי על עצמי ילכו איתי לעוד הרבה זמן.


טל פרי- מנהלת סניף ירושלים של ער"ן 
השתתפתי לאחרונה בקורס של מרים שפיר "כלים בהנחיית קבוצות להכוון תעסוקתי." הקורס אכן העניק לי, כפי שהכותרת שלו מבטיחה, המון המון כלים בהנחיית קבוצות. תחום ההכוון התעסוקתי היה חדש לי, ושמחתי שניתנה לי האפשרות להכיר אותו. מרים הייתה נדיבה מאוד בכל מה שנתנה בקורס: גם כלים, גם ידע, גם הרבה מניסיונה, גם חומרי הנחיה, וגם בלוגיסטיקה של הקורס: המקום הנעים והכיבוד המגוון והעשיר. ההרכב האנושי של הקבוצה הוסיף רבות לחוויה: אנשים מצוינים ובעלי ניסיון מקצועי בתחום ההכוון התעסוקתי. יצאתי מורווחת מכל הבחינות! אני ממליצה בחום על הקורסים של מרים.


חגית סנובסקי- ייעוץ קריירה התפתחות ומיתוג אישי.
תודה לך מרים על סדנת הנחיית קבוצות להכוון תעסוקתי מצויינת, בה הענקת מהידע הרב שלך. הסדנה היתה מתודית, ממוקדת, עם תרגילים מגוונים ויצירתיים ומכאן שיצרת סדנה חוויתית וכייפית בשילוב עם הקבוצה המקסימה והמגוונת. זאת ועוד, שמת לב לפרטים הקטנים כגדולים ובכל פעם הפתעת אותנו מחדש. 
תודה, תודה, תודה. החכמתי ונהנתי מאד מהסדנה ומהקבוצה ואני ממליצה עליה בחום.

 

תמי רז M.S.W- מפנה בדרך- הכנה לקריירה שניה ולפרישה
החלטתי להעשיר את ארגז הכלים המקצועיים שלי, להתרענן. לאחר בדיקה הצטרפתי לקורס "ייעוץ תעסוקתי בקבוצה" אותו מעבירה  מרים שפיר. מה אומר ארגז הכלים שלי אכן טפח, החומר הועבר בצורה מאורגנת ומסודרת והכי חשוב מרים לא חסכה באמצעים ובתרגילים. הנתינה שלה היא אינסופית. תודה. 

 

אורי מוזס- פסיכולוג תעסוקתי
הגעתי לסדנה של מרים "כלים להנחיית קבוצות בייעוץ תעסוקתי", בעיקר כדי לרענן את המודל והתפיסה שלי בייעוץ תעסוקתי, אחרי שנים של  עבודה מול נועצים. אני יכול לומר שהסדנה ענתה על ציפיותיי ומעבר לכך. ראשית קיבלנו המון תרגילים והפעלות שמעשירות ומגוונות את ארגז הכלים שלי כפסיכולוג תעסוקתי. כמו כן, ניתנה לי הזדמנות, תוך כדי התנסות באותם כלים, להסתכל פנימה ולבחון את העמדות שלי בכל הקשור לקריירה ומימוש עצמי. מאוד הערכתי את הפתיחות, את השיתוף ואת הנדיבות של מרים באופן העברת הסדנה. מומלץ בחום.

 

אבי חליוה- יזם חינוכי בתחום ההכוונה והתעסוקה
מרים יקרה, תודה על קורס פוקח עיניים ומעשיר, תוך יחס אישי, חם ומעצים. קהילת הלימוד שאת יוצרת מהווה ועוד תהווה חממה מפתחת ומעשירה לשותפים ועמיתים רבים מהתחום בדרך להכוונת נועצים בדרך להגשמתם העצמית! ממליץ בחום לכל מי שקשור לתחום. הצטרפו!

 

  Digidam Design

  טל. 054-4912191